Shop Mobile More Submit  Join Login
HoF: Edith by M3xD HoF: Edith by M3xD

:star::iconheroes-of-fantasme::star:

~***~

[Imię i Nazwisko] Edith

[Płeć] Kobieta

[Rasa] Pirpon

[Wiek] 127 (Wiedźma) 24 (Pirpon) 29 (Człowiek)

[Ranga] Jäger

[Profesja] Adept

[Wyznanie] Serce Pustki

[Charakter]

Edith już od czasów szkolenia, należała do tego grona osób, które bez zastanowienia wrzucała do kociołka przeróżne składniki. Zwykle to się kończyło okropnym zapachem i bardzo ciemnym dymem, ale zdarzały się też bardziej... Wybuchowe sytuacje. Zawsze jej głupio było przy wywietrzeniu chaty i wymienianiu drzwi, ale pomimo uwag Matki, Edith i tak miała już w głowie pomysł na kolejną szaloną kombinacje. Bez wybuchu nie ma zabawy prawda? Warto też wspomnieć, że nigdy nie miała talentu do oszczędzania. Zobaczy coś na wystawie z wielkim napisem “MUSISZ TO MIEĆ”, to ona biedna to kupi (bo w końcu “musi to mieć”) niezależnie od tego czy kupiła coś co się jej kompletnie nie przyda. To pewnie też powód dlaczego każde pomieszczenie, w którym się zadomowi to jeden wielki chaos burdel. O dziwo potrafi odnaleźć potrzebne rzeczy w tym bałaganie. Nie zmusisz jej też, by cokolwiek wyrzuciła. O nie nie, ona wymyśli z miliard powodów, dlaczego musi to zatrzymać. Porządki robi jak już nie jest w stanie wejść do swojego pokoju ( ale i wtedy stara się coś wykombinować). Bardzo lubi rozmawiać z innymi i poznawać nowe rzeczy. Jest też ciekawa świata i uwielbia podróżować. Bardziej ją bawi sama podróż niż jej cel.

[Biografia]

Nie pamiętając swojego poprzedniego życia, Edith była bardzo przywiązana do swojej Matki Reby - dumnej ale i bardzo troskliwej Wiedźmy Obrazów. Zawsze przymykała oko na jej wygłupy i nawet cieszyła się, że jej Córka jest tak kreatywną osobą. Cała nauka przebiegała spokojnie. Jak zawsze miała oko do ziół oraz przeróżnych śmiesznie wyglądających składników, które potem wrzucała wesoło do kociołka, to zawsze miała problemy z magią. Z dużym poślizgiem opanowała "wymaganą podstawę", ale Reba i tak martwiła się o to, czy przygotowała Córkę na Próbę. Sama Edith była optymistycznie do tego nastawiona i nawet żartowała, że będzie dużo odwiedzać swoją Matkę, gdy tak w końcu będzie na "zasłużonej emeryturze".
Niestety owa emerytura nigdy nie nastąpiła. Zaraz przed Próbą Edith, Reba padła ofiarą innej Wiedźmy, która chciała "zwolnić miejsce" dla swojej Córki. 

Samą Próbę, Edith przeszła pomyślnie, ale straciła cały zapał i entuzjazm z przemiany. Straciła swoją ukochaną Matkę, po której miała tylko autoportret i klucz do ich domku. Miała chociaż nadzieje, że Królowa Wiedźm przydzieli jej jakąś przyjemną pracę. No i na tym się przejechala bo dostała prawdopodobnie najnudniejszą robotę jaką mogła sobie wyobrazić. Ze względu na swoje umiejętności została dosłownie "klucznikiem". Mówiąc jaśniej - Dostała mały domek w Odwróconym mieście, który był równocześnie jej miejscem pracy. Otwierała innym wiedźmom przejścia, by zaoszczędzić im na czasie. Haczyk polegał na tym, że praktycznie nie wychodziła z tego domku i musiała prosić swoich znajomych o wypożyczanie książek w jej imieniu. No bo jak żyć? Wyjdziesz na chwile na spacer, a jak wrócisz to zastajesz ogromną kolejkę do twojego domku i dziesiątki wiedźm, które chyba zapomniały, że ich magia ma ten "śmieszny limit". No ale trzeba było jakoś odbębnić te 300 lat służby.

Wytrzymała 9 lat. To i tak całkiem sporo jak na tego typu robotę. Podobno Wiedźma Drzwi sama się rozkruszyła, bo nie mogła wytrzymać tej rutyny. Edith coraz bardziej rozmyślała tą opcję, ale w jej małej główce narodził się inny plan. Otóż Edith miała świadomość o samoistnie otwierającym się portalu, który lubił pojawiać się i znikać w wielu miejscach na Ranebie. Był też raport, który upewniał, że portal jest jak najbardziej bezpieczny ale prowadzi do kompletnie innego świata. Dla Edith to była idealna okazja na ucieczke. Oczywiście miała świadomość o konsekwencjach tego czynu, ale myśl, że miałaby spędzić w tych cholernym domku jeszcze jeden dzień... Prawdopodobnie, by skończyła jak Wiedźma Drzwi. Ze swoimi umiejętnościami nie miała zbyt dużych problemów z ucieczką. Można wręcz powiedzieć, że aż za łatwo jej poszło.

W ten sposób trafiła do Elet i o panie jak bardzo pożałowała tego w pierwszych dniach swojej przygody w Elet. Bariera językowa była niemal dobijająca, ale trzeba było jakoś sobie poradzić! Zwłaszcza, ze to było prawdopodobnie jedyne miejsce, w którym mogła się czuć bezpiecznie od gniewu Królowej. Na jej fart spotkała osobniki, którzy byli Pirponami jak ona sama. Edith nie mogła sobie przypomnieć kiedy ostatnim razem widziała Pirpona, bo Reba stanowczo odmawiała jej tego pomysłu. Mimo wszystko bardzo cieszyła się na ich widok, ale była też zdziwiona faktem jak niewiele znają z ich rodzimego języka. Dała radę jakoś się z nimi porozumieć ale poszło o wiele gorzej niż przypuszczała. Jako iż Pirpony to z natury bardzo przyjazne i pomocne stworzenia wzięły Edith ze sobą. Tak też młoda Wiedźma skończyła w Pustce pośród małego plemienia Pirponów. Wszyscy przyjęli ją ciepło i najstarsi mieszkańcy, którzy najlepiej znali ich dawny język, postarali się przekazać blondynce całą swoją wiedze na temat Elet jak i samej Pustki. Edith szybko się zadomowiła, o dziwo pamiętając większość informacji na temat szacunku dla każdej żyjącej istoty. Nie zależnie czy to był kot, pies czy roślina. 

Lata mijały, a Edith kompletnie oddała się życiu wśród swoich. Oni oczywiście wiedzieli, że ich nowy mieszkaniec jest Wiedźmą, ale po tym co tu przeżyli tylko machneli na to ręką. Zwłaszcza, że sama Edith czuła się bezpiecznie w Pustce. Była niemal pewna, że nawet jakby Królowa ją szukała, to by nigdy nie dała rady jej znaleźć. Po zamknięciu się mostów, młoda Wiedźma poczuła się jeszcze bezpieczniej i postanowiła w końcu zobaczyć ten świat, do którego przydreptała. W ciągu swoich podróży wiele usłyszała o dokonaniach Fantasme i o tym ile zrobili dla Elet. Nie zależnie od tego jak Edith pokochała Pustkę i wszystko co było z nią związane, postanowiła wstąpić w ich szeregi. Uznała to za idealną okazję na rozwój, lepsze poznanie nowego świata, oraz przeżycie czegoś wyjątkowego.

---

[Informacje Dodatkowe]

 • Jest Wiedźmą Kluczy.
 • Ma ogromną kolekcje kluczy. Już dawno zapomniała, który do czego jest. 
 • Uwielbia ich kształt. Moglaby mówić o tym cały dzień. ( Nie róbcie sobie tego)
 • Ma ten kostur, ale praktycznie go nie używa. Zastanawia się kto wpadł na ten pomysł z kosturami, ale ma przynajmniej ładny kostur w kształcie klucza.
 • Jej najcenniejszym kluczem jest ten, który jest przyczepiony do jej kaptura. Prowadzi on do domku, w którym mieszkała ze swoją Matką.
 • Po Matce ma jeszcze jej autoportret.
 • Po za magią kluczy, wychodzi jej jeszcze magia związana z naturą. Z resztą dziedziń trochę eksperymentuje ale powoli (by nikogo nie spalić czy utopić).
 • Ma też zaklęty kaptur, który otrzymała w pakiecie "młodej wiedźmy". Nie ma dna i jest uzależniony jedynie od tego ile postać jest w stanie unieść. Głównie trzyma tam kostur, klucze i inne drobiazgi.
 • Jakby ktoś się zastanawiał jak wygląda z tyłu i jak kaptur dokładniej wygląda -> i.gyazo.com/2ee93d758345564d18…
 • Tablica -> pl.pinterest.com/M3derpus/edit…

[Umiejętność wrodzona]     
 • Jako Wiedźma Kluczy potrafi otworzyć każde drzwi, każdym kluczem (Jeżeli nie są zabezpieczone magicznie).

[Umiejętności wykupione]


 • Poliglota - Poziom IV [Mistrzowski - Avian (Suri), Bardzo dobry - Badyrów, Podstawowy - Hatterii (Sefthamar)]

 • Znajomość składników alchemicznych - Poziom IV

 • Farmacja - Poziom III

 • Znajomość anatomii - Poziom III


[Statystyki]


 • SIŁA [S] - 4 (3 + 1 *Wyznanie*)

 • INTELIGENCJA [IN] - 9

 • ZRĘCZNOŚĆ [ZR] - 5

 • WYTRZYMAŁOŚĆ [WY] - 4

 • CHARYZMA [CH] - 7

 • WOLA [WO] - 7

 • PERCEPCJA [PR] -  5

 • SZCZĘŚCIE [SZ] - 3~***~

Mam nadzieje, że wszystko jest ok, jak coś to piszcie ja wszystko poprawie;;;;

Edith by M3xD 
Add a Comment:
 
:iconmikado13:
Mikado13 Featured By Owner Nov 28, 2016  Hobbyist Artist
DŁUŻSZEJ HISTORII SIĘ NIE DAŁO?
Trzy dni się zabierałam by przeczytać do końca (oczywiście teraz nie żałuję, bo back story jak zawsze oryginalne i w ogóle)
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 28, 2016  Student Digital Artist
UWIERZ MI ŻE SIĘ DAŁO I ŻE TO CAŁKIEM SKRÓCONA WERSJA
Nie umiem pisać krótko SOB
I aww kuje starałam się ;w;
Reply
:iconmikado13:
Mikado13 Featured By Owner Nov 28, 2016  Hobbyist Artist
omydżi
Reply
:icont-0ra:
T-0RA Featured By Owner Nov 27, 2016
Boże no, nie mogę, jakie kochane maleństwo ;___;
Reply
:iconszaszozaur:
Szaszozaur Featured By Owner Nov 26, 2016
omójbożejakaonaślicznaisłodkaikisjfnsefnoewfnofnowifjweof

Zakochałam się. i jej wzrost omg, kolejna osoba do noszenia przez Elana
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 26, 2016  Student Digital Artist
dhasjkhsad dziękuje ;////; Moje małe babu

Jezuwidzetesucharytypu "Jaka pogoda na górze" "a jaka na dole" dasjkhdaskdad
Reply
:iconszaszozaur:
Szaszozaur Featured By Owner Nov 26, 2016
OMG T A K
ifofo3fo3no3h będzie sucho jak na sacharze
Reply
:iconsfaira:
Sfaira Featured By Owner Nov 26, 2016  Hobbyist General Artist
Zachwycam się. Tak bardzo miałam obiekcje przed grupą, ale są tutaj takie urocze postacie.
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 26, 2016  Student Digital Artist
Aaaw, no jest już wiele fajnych postaci na grupie <3
Reply
:iconsfaira:
Sfaira Featured By Owner Nov 27, 2016  Hobbyist General Artist
No wlasnie, a czemu Edith jeszcze nie ma na grupie?
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 27, 2016  Student Digital Artist
Już jest uwu
Reply
:iconowlku:
OwlKu Featured By Owner Nov 26, 2016
Cute :3
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 26, 2016  Student Digital Artist
Aw thank you!
Reply
:iconkawaiijumi:
KawaiiJumi Featured By Owner Nov 26, 2016  Hobbyist Traditional Artist
*miącha uszy i ogon* =w="
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 26, 2016  Student Digital Artist
*So fluff and puff* / w \
Reply
:iconkyuikowate:
Kyuikowate Featured By Owner Nov 25, 2016  Student General Artist
Ona jest jest jeszcze bardziej cute i puchata w kolorze, o nie... i boru, jaka ona smol
;A; 
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 26, 2016  Student Digital Artist
Nie pokazywałam Ci koloru XDD ?
I tak ;w;
Reply
:iconkyuikowate:
Kyuikowate Featured By Owner Nov 26, 2016  Student General Artist
Szkice na pewno, ale koloru sobie nie przypominam. Możliwe, że po prostu mam pamięciowy brain fart. Biorąc pod uwagę, że ja to ja, to jest bardzo możliwe...
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 26, 2016  Student Digital Artist
Ja moge miec pamięciowego brain fart, ale tak szkice pokazywałam Ci na pewno ;w;
Reply
:iconrrrax:
RRRAX Featured By Owner Nov 25, 2016  Student Digital Artist
uwielbiam te uszy <3
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 25, 2016  Student Digital Artist
Też je bardzo lubię, chociaż ciężko się je rysuje momentami XD
Reply
:iconrrrax:
RRRAX Featured By Owner Nov 25, 2016  Student Digital Artist
ojej XD rozumiem
Reply
:iconbirbines:
birbines Featured By Owner Nov 25, 2016  Hobbyist Digital Artist
edith my boo jiz nie moge doczekac sie przygod i eskapad w nieznane z nia
Reply
:iconm3xd:
M3xD Featured By Owner Nov 25, 2016  Student Digital Artist
Aaaaaw ;w; ja też sie już nie mogę doczekać :heart:
Reply
Add a Comment:
 
×
Details

Submitted on
November 25, 2016
Image Size
1.8 MB
Resolution
1917×1212
Submitted with
Sta.sh
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
975 (2 today)
Favourites
88 (who?)
Comments
24
Downloads
11
×